Ekrem İmamoğlu: İstanbul'da seferberlik başlatacağız

“İstanbul’da seferberlik başlatacağız” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’de yurttaşlarla buluştu.15-04-2019 19:16

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy’de yurttaşlarla buluştu.

İmamoğlu, “Bu şehirde büyük yoksulluk yaşanıyor, kentsel dönüşüm kaosa dönüşmüş, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor” diyerek “İstanbul’da seferberlik başlatacağız” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

-Bu seçimin sonucu yarın bağlanacak. Olağanüstü itiraz hakları vardır. Anayasaya, kanuna saygılıyız. YSK, bu süreçte kararını en hızlı şekilde vererek demokrasimize hizmet etmelidir.

-5 yıl içinde eksiğini görürsün, çok çalışırsan bu millet belki sana oy verir.

-Bu şehirde büyük yoksulluk yaşanıyor, kentsel dönüşüm kaosa dönüşmüş, 70-80 kişilik sınıflarda eğitim görülüyor. İstanbul için seferberlik başlatacağız.

-Gençlere umut olmaya geliyorum. Gençler artık bu şehirde hayal kuracak. Gençler ve çocuklar, bu ülkenin geleceği.

'İSTANBUL’UN ALEYHİNE HİÇBİR ŞEY YAPMAM'

-Diyorlar ki, “Seçildin ama meclis sende değil”. Ben, İstanbul’un aleyhine hiçbir şey yapmam. İstanbul için üretirim. Kişilere, partilere hizmet etmem, 16 milyon İstanbulluya hizmet ederim. Her toplantımızı naklen yayın yapacağım. Eğer İstanbul’un aleyhine birilerinin adına karar alırlarsa 16 milyon İstanbulluya hesap veremezler. Partizanlıklar, tarafgillikler bitsin, normalleşelim. Benim AK Partili, MHP’li belediye başkanlarım 16 milyon İstanbullu için faydalı işler yapacaklarsa başımın üstünde yerleri var.

-İstanbullular çok yakın zamanda, görev bize teslim edildiğinde hep birlikte Saraçhane’de buluşuyor muyuz?