'Ekonomik Reform Paketi’ takvimi açıklandı

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin reform takvimini tamamladıklarını, Bakanlığın internet sitesinden takvime ulaşılabileceğini bildirdi. 23-03-2021 23:26

İleri Haber

Erdoğan’ın açıkladığı ‘Ekonomi Reform Paketi’ne ilişkin takvim Bakanlığın internet sitesinde ilan edildi. 10 başlıkta ana eylemlerden oluşan takvimin, 2023 yılının mart ayına kadar tamamlanması planlanıyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 12 Mart’ta Reform Paketi’ni açıklamıştı. Reform takviminin bugün ilan edilmesi bekleniyordu. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Ekonomi Reform Paketi'ne ilişkin reform takvimini tamamladıklarını, Bakanlığın internet sitesinden takvime ulaşılabileceğini bildirdi. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın internet sitesinden ilan edilen ve 10 başlıktan oluşan‘Ekonomi Reformları Eylem Planı’, ‘Kamu Maliyesi’, ‘Fiyat İstikrarı’, ‘Finansal Sektör’, ‘Cari Açık, İstihdam’, ‘Kurumsal Yönetişim’, ‘Yatırımların Teşvik Edilmesi’, ‘İç Ticaretin Kolaylaştırılması’, ‘Rekabet’, ‘Piyasa Gözetimi ve Denetimi’ olmak üzere 10 başlıkta ana eylemlerden oluştu. 

Söz konusu takvime göre, ‘Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm eylemler 2023 yılının mart ayına kadar tamamlanacak. 

Takvime ulaşmak için tıklayın.