Ebru Gündeş hakkındaki beraat kararına Bakanlıktan itiraz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Beykoz Kanlıca’daki tarihi yalıda kaçak bölümler nedeniyle yargılandığı davada şarkıcı Ebru Gündeş hakkında verilen beraat kararına itiraz etti.04-06-2019 11:32

Şarkıcı Ebru Gündeş'in, Beykoz’da boşandığı eşi Reza Zarrab ile kendisine ait olan ikiz yalılara 'kaçak kat ekleyip, dışarıdan asansör yaptırdıkları' iddiasıyla yargılandığı dava ile ilgili beraat kararına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı itiraz etti.

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre Gündeş, “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma kKanunu’na muhalefet” suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada 11 Mart’ta beraat ederken, diğer sanık inşaat mühendisi Hakkı Süha Gökdemir ise 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezayı erteledi.

Karardan bir gün sonra eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP meclis üyesi Hüseyin Sağ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak karara itiraz edip etmeyeceğini sordu. Bakanlıktan Sağ’a gelen yanıtta beraat kararının kendilerine 10 Nisan’da tebliğ edildiği belirtildi. Yazıda “12 Nisan’da beraat kararına karşı istinaf yoluna başvurulmuştur” ifadeleri kullanıldı.