Düzce'de ölü sayısı 5'e yükseldi

Düzce'deki sel felaketinde kaybolan yurttaşlardan ikisinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Felakette ölü sayısı 5'e yükselirken, kayıp 2 çocuk için arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.



23-07-2019 11:37

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde selde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmalarında bir kadın ve bir çocuğun cansız bedenine ulaşılırken, ölü sayısı da 5’e yükseldi.

Bölgede kayıp iki çocuğun bulunması için Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ile Düzce Arama Kurtarma Ekipleri (DAKE) Uğurlu köyünde çalışmalarını sürdürüyor.

Akçakoca'da dün bir çocuğun daha cansız bedenine ulaşılmış ve kaybolan 4 kişinin bulunması için arama kurtarma çalışmalarına devam edilmişti.

NE OLMUŞTU?

Bölgede geçen hafta çarşamba ve perşembe gecesi etkili olan kuvvetli yağışlardan sonra Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı'nın taşması nedeniyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti. Bölgeye sevk edilen İl Özel İdaresi, AFAD, 112 Acil Servis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile helikopterlerin desteğinde köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış, 7 kişi hakkında kayıp ihbarı yapılmıştı. Arama kurtarma çalışmalarında bugüne kadar 3 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.