Düzce'de arama-kurtarma çalışmalarına ara verildi

Düzce'deki selde kaybolan bir kız çocuğunun cansız bedeni bulundu. Dört kişiyi arama çalışmalarına ise sabah saatlerine kadar ara verildi.22-07-2019 21:35

Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünde bir çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Ekipler, çocukğun cansız bedenini bulunduğu yerden çıkarılmak için çalışma yürütüyor.

Bölgede geçen hafta çarşamba akşamı ve perşembe gecesi etkili olan kuvvetli sağanaktan sonra Cumayeri, Gölyaka ve Akçakoca ilçelerinde Melen Çayı’nın taşması nedeniyle birçok noktada sel ve heyelan meydana gelmişti. Köylerde mahsur kalan 227 kişi kurtarılmış, 7 kişi hakkında ise kayıp ihbarı yapılmıştı.

Yürütülen arama kurtarma çalışmalarında, 19 Temmuz’da Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım ile Uğurlu köyleri arasındaki dere yatağında kayıp olarak aranan Fatma Töngel’in, dün de Uğurlu köyünün 200 metre yakınındaki bataklık bölgede Cengiz Töngel’in cesedi bulunmuştu.

ARA VERİLDİ

3 kişinin cansız bedenine ulaşılan ve 4 kişiye henüz ulaşılamayan arama çalışmalarına ara verildi. Çalışmalar yarın sabah yeniden başlatılacak.