Duygu Delen'in katil zanlısı Mehmet Kaplan tutuklandı

Daha önce de alkollü şekilde araba kullanarak bir kadının ölümüne sebep olan Mehmet Kaplan'ın dairesinden aşağı düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen'in ölümündeki şüphe sürerken, zanlı Kaplan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.14-08-2020 23:32

İleri Haber

Antep’te Atlantik Halı’nın sahibi Bileç Kaplan’ın, daha önce de alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken bir kadını ezerek öldüren oğlu Mehmet Kaplan’ın sevgilisi Duygu Delen, Kaplan’ın evinin balkonundan şüpheli şekilde düşerek yaşamını yitirdi.

17 yaşındaki Duygu Delen, sevgilisi Mehmet Kaplan’ın ailesine ait olan, Antep’in Batıkent Mahallesi’ndeki 4. kattaki evden aşağıya dün şüpheli şekilde düştü. Delen’in hayatını kaybettiği olayın soruşturması devam ederken, Delen’in arkadaşları ise ‘’Şahsın daha önce de psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladığını bildiğimiz için Duygu’nun intihar ettiğine ihtimal dahi vermiyoruz’’ dedi.

Mehmet Kaplan’ın Duygu Delen’i tehdit ettiği ve birçok tehdit mesajının olduğu iddia edilirken, devam eden soruşturma kapsamında Kaplan gözaltına alınarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözaltına alınan zanlı Mehmet Kaplan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DAHA ÖNCE DE BİR KADINI ÖLDÜRMÜŞTÜ!

Şüpheli Mehmet Kaplan, bundan önce de 16 Ocak 2019 tarihinde Masalpark tramvay durağı yaya geçidinde bir çocuk annesi olan 35 yaşındaki Zeynep Berna Atay’a kırmızı ışıkta geçerek çarpmış ve Atay, hayatını kaybetmişti.

Görgü tanıklarının ifadesine göre aşırı hızlı olan araç, Atay’a çarptıktan 120 metre sonra yol kenarındaki bir ağaca da çarpıp ağacı kökünden söktükten sonra, tramvay korkuluklarını da devirip, tramvay hattına girerek durabilmişti. Zeynep Berna Atay olay yerinde yaşamını yitirirken, araç sürüsü Mehmet Kaplan, açılan hava yastıkları sayesinde olaydan yara almadan kurtulmuştu.

210 PROMİL ALKOLLÜ VE EHLİYETSİZ OLMASINA RAĞMEN SERBEST BIRAKILMIŞTI

Kaza esnasında 210 promil alkollü ve ehliyetsiz olduğu tespit edilen Mehmet Kaplan, çıkarıldığı mahkemede "Kazada bana yeşil ışık yanıyordu. Yaya önüme çıkınca ben de duramayarak çarptım" şeklinde ifade vermişti. Zanlı, ikametinin sabit olması, kaçma şüphesinin bulunmaması ve öğrenci olması nedeniyle tahliyesini istemiş, mahkeme ise sanığın adli kontrol ve bulunduğu ikametten ayrılmaması şartı ile tutuksuz yargılayarak tahliye etmişti.

Katil zanlısı Mehmet Kaplan’ın serbest bırakılması Atay ailesinin ve kamuoyunun tepkisini toplamıştı.

Şüpheli Mehmet Kaplan