Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs aşısı 18 ayda tamamlanacak

Dünya Sağlık Örgütü, yeni tip koronavirüse "covid-19" adının verildiğini ve aşıların 18 ayda tamamlanacağını bildirdi.12-02-2020 08:24

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'in Vuhan eyaletinde ortaya çıkan ve bugüne kadar 1114 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan yeni tip koronavirüse "covid-19" adının verildiğini ve aşıların 18 ayda tamamlanacağını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü, İsviçre'nin Cenevre kentinde koronavirüse ilişkin değerlendirmeleri açıklamak için bir basın toplantısı düzenledi. DSÖ Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, burada yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüse "covid-19" adının verildiğini söyledi.

AŞI 18 AYDA TAMAMLANACAK

Ghebreyesus, virüse karşı geliştiren aşının 18 ayda tamamlanabileceğini bu yüzden virüsün yayılmasını önlemenin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Öte yandan Çin'de ortaya çıkan yeni Koronavirüs nedeniyle can kaybı hafta başında yeni bir rekor kırdı. Bir günde 108 kişi yaşamını yitirirken, virüsten ölenlerin sayısı bini geçti. Virüsün bulaştığı kişi sayısının 42 bini aştığı duyuruldu.