DSP'nin seçim aracından, AKP'nin broşürleri çıktı

DSP’nin seçim aracında AKP’li bir aday ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının yer aldığı broşürler görüldü.15-03-2019 12:04

DSP'nin 31 Mart 2019 yerel seçim kampanyasını sürdüren seçim araçlarından bir tanesine AKP'nin seçim broşürlerinin yüklenirken çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Cep telefon ile çekilen görüntüde DSP seçim aracının içinde AKP'li bir aday ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu seçim dergileri ve broşürlerinin yer aldığı görülüyor.

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'in  haberine göre DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan ise seçim aracının kendilerine ait olmadığını, konuyla ilgili gerekli işlemlere başladıklarını duyurdu. Mercan, "Böyle bir şey mümkün değil, iftira atıyorlar" ifadelerini kullandı.

​‘BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ!'

Videoyu izlediklerini söyleyen Mercan, aracın plakasız olduğunu ve DSP logolarının bilerek araca giydirildiğini belirtti.

Mercan, şöyle devam etti:

"Bu tarz iftiralar ilk kez gördüğümüz bir şey değil. Bu aracın ne olduğu belli değil. Plakası yok. Bu araç CHP'nin aracı olsaydı bu sefer ‘CHP, AKP'yle iş birliği yapıyor' denilecekti. Böyle bir şey mümkün mü? Karalamak bu kadar kolay mı? Bu aracın üzerine bizim logomuzu koymuşlar. Şimdi bundan sonra da hakkımızda başka iddialarda bulunacaklar. ‘DSP seçimden çekiliyor' diyecekler. Böyle bir şey olamaz. Adaylarımızın hepsi seçime girecek. Hiçbir adayımız seçimden çekilmeyecek. Bizim adımıza söylenilen söylemleri şimdiden yalanlıyorum. Olmayan şeyleri ortaya koyarak iftira atanlar bir şekilde cezasını çekecekler. Kimsenin kimseye iftira atmaya hakkı yok. Bizim seçmen kitlemiz böyle şeylere itibar etmez. Güneşte balçıkla sıvanmaz."

‘BİR TANE GAZETECİ BİLE BİZİ ARAMADI'

DSP aleyhinde çıkan haberlerin tek taraflı verildiğini ifade eden Mercan, "Bunlar etik gazetecilik anlayışına uygun pozisyonlar değil" dedi ve ekledi: "Bu haber birçok yerde yayımlandı. Ama bir tane gazeteci bile bizi aramadı. Gazetecilik etiği böyle bir şey değil. Bunu yapan insanları da etik gazetecilik yapmaya davet ediyorum. Bizi telefonla arayıp görüşlerimize yer verebilirler.