Dr. Savaş: Ölecek çocukların acısını hissediyorum

HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın programına konuk olan Dr. Serdar Savaş, YKS sınavının tarihinin değiştirilmemesi sebebiyle yüzlerce çocuğun yaşamını yitirebileceğini öne sürdü21-06-2020 23:34

Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Bilim programında, koronavirüs salgınında vaka sayılarının yeniden artması ve Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi tartışıldı. Programa konuk olan Dr. Serdar Savaş, önümüzdeki hafta sonu yapılacak YKS sınavının ertlenmesi gerektiğini belirterek "Bakanlığın açıkladığı verilere göre,  bu sınavın neticesinde meydana gelecek bulaşmalar neticesinde 600 kişi hayatını kaybedecek. Peki bunun hesabını kim verecek?" diye sordu.

Programda gösterilern tablonun yanlış olduğunu söyleyen Savaş, "Halkı böyle kandırıyorsunuz işte" diyerek bağırdı. Fatih Altaylı ve diğer konukların tepkisinin ardından programı terk etmek isteyen Savaş, ben ölecek 600 çocuğun acısını hissediyorum dedi. 

,

 

SAVAŞ: CUMHURBAŞKANIMIZ, BAKANLAR VE BİLİM KURULU ÜYELERİ O SINIFLARDA OTURSUNLAR

Savaş, sınavı yapmanın salgın konusunda her hangi bir risk oluşturmayacağının düşünüldüğünün halka gösterilmesi için, krizi yöneten AKP'yi ve Bilim Kurulu üyelerini, öğrencilerin sınava gireceği sınıflarda oturup vakit geçirmeye davet etti. 

 

ALTAYLI: BAŞA GELEN ÇEKİLİR, KORKUYORSANIZ SINAVA GİRMEYİN

Altaylı, sınava girecek öğrencilere seslenerek, "Başa gelen çekilir. Her zaman bu millet başına geleni çekmiştir. Sizin de başınıza sınav gelmiş olabilir. Çok meraklıysanız girmeyin. Çok korkuyorsanız girmeyin. Hayatınızdan 1 sene kaybetmek hiçbir şey değildir. Dünyanın bir çok medeni ülkesinde öğrenciler liseden sonra 1 sene ara vererek sonra üniversiteye gidiyorlar" ifadelerini kullandı.