Dövizde son durum ne?

Dün Erdoğan'ın konuşması üzerine yükselmeye başlayan döviz, sabah saatlerinden bu yana sabit kurdan işlem görüyor.23-03-2019 08:53

İleri Haber

Yeni Zelanda'daki cami saldırılarının ardından gerçekleştirilen İslam İşbirliği Teşkilatı Acil İcra Komitesi Toplantısı'na katılan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri'yle ilgili açıklamasına tepki göstermesi üzerine dolar yükselmeye başlamıştı.

Erdoğan'ın "Amerika Başkanı'nın Golan Tepeleri'yle ilgili talihsiz açıklaması bölgeyi yeni bir krizin, yeni bir gerilimin eşiğine getirmiştir. Golan Tepeleri'nin işgalinin meşrulaştırılmasına asla izin vermeyiz" şeklindeki konuşmasının ardından dövizin gün ortasından gece saatlerine kadar düzenli şekilde yükseldiği görüldü.

GÜNCELLEME 14.38

Dövizde sabah saatlerinden bu yana bir değişim gözlenmezken olar/TL 5,76'dan, euro/TL ise 6,52'den işlem görmeye devam ediyor.

GÜNCELLEME 08.53

Dövizdeki yükseliş bugün de devam ediyor. Sabah saatlerinden itibaren dolar/TL 5,76'dan işlem görürken, euro/TL ise 6,52'den işlem görmeye başladı.