Dört kişiyi öldüren Bayar: Savunmam istenince sinirlendim

Volkan Bayar ifadesinde, hakkındaki soruşturma kapsamında ifadeye çağırıldığını okuyunca sinirlendiğini söyledi.05-04-2018 20:43

Araştırma görevlisi Volkan Bayar, bugün eğitim fakültesinde dekan yardımcısı Mikail Yalçın, fakülte sekreteri Fatih Özmutlu, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak ve okutman Yasir Armağan’ı öldürdü.

Bayar polis tarafından gözaltına alınırken, araştırma görevlisinin birçok kişi hakkında ‘FETÖ’cü diyerek ihbarda bulunduğu, kendisi hakkında daha sonra şikayet üzerine soruşturma başlatıldığın öğrenildi.

'İFADEYE ÇAĞIRDILAR, SİNİRLENDİM'

Bayar’ın ön ifadesinin alındığını dile getiren vali şunları kaydetti: “İfadeye göre kendisi ve eşi hakkında sözlü ve fiili saldırıda bulunulduğu iddiasıyla Yasin Armağan tarafından şikayet edilmiş. Rektörlük tarafından hakkında idari soruşturma açılmış. Yürüyen soruşturmada soruşturmacı bunların savunmasını almak üzere bir yazı yazıyor ve 19 Nisan’da ‘Şu odada bulunup savunmanızı vermenizi rica ederim’ diyor. Bugün bu zarf eline geçince eşini de çağırıp zarfı okuyor. Zarfı okuduktan sonra sinirlendiğini, aşağıda otoparkta bulunan aracına binerek bulundurma ruhsatlı silahıyla önce Yasin Armağan’ın odasına gidiyor. Daha sonra da diğer odalara girerek ateş ederek olayı işlediğini ifade etmiş."