Dönek konuştu: Denizlerin anlattığı romantik duygulara inanıyorduk, şimdi durum farklı

Saray destekçiliği ile bilinen Yavuz Bingöl, katıldığı bir programda sorulan 'hala solcu musunuz?' sorusuna, "Artık durum eskisi gibi değil, biz Che Guevara'ların Deniz Gezmiş'lerin anlattıkları romantik duygulara inanıyorduk şimdi şartlar değişti" cevabını verdi.22-02-2018 22:31

Saray destekçiliği ile bilinen Yavuz Bingöl, katıldığı bir programda sorulan 'hala solcu musunuz?' sorusuna, "Artık durum eskisi gibi değil, biz Che Guevara'ların Deniz Gezmiş'lerin anlattıkları romantik duygulara inanıyorduk şimdi şartlar değişti" cevabını verdi.

Saray tarafından düzenlenen her etkinliğin baş katılımcısı olan Yavuz Bingöl, Kübra Par'ın sorularını yanıtladığı programda sol değerlerin artık modasının geçtiğini, artık devrin değiştiğini söyledi. "Eskiden devlet halka haksızlık ediyordu, şimdilerde halk devlete haksızlık ediyor diyen Bingöl, Afrin operasyonu konusunda devletin yanında olunması gerektiğini savundu.

DEVİR SARAYCILIK DEVRİ

Bingöl'ün söylediklerinin içinde en dikkat çeken nokta ise Deniz Gezmiş ve Che gibi önemli sol figürleri romantik ve modası geçmiş bulmasıydı. Şimdilerde Tayyip Erdoğan'a verdiği desteği her fırsatta dile getiren Yavuz Bingöl'ün sol değerleri romantik ve modası geçmiş görürken, "Yeni Osmanlı" ve "Dünyanın kıskandığı ülke" düşüncelerini benimsemesi dönekliğinin boyutlarını gözler önüne serdi.