Doktorun özverisi hayat kurtardı

Doktorun özverisi hayat kurtardı

Kalbinin altından ağır bıçak yarasıyla hastaneye gelen hasta, acil doktorunun özverili müdahalesi sonucu kurtuldu.

Bursa’da Salı günü kalbinin altından aldığı bıçak darbeleri ile yaralanan 32 yaşındaki bir kişi, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan kişi, ameliyathaneye alınması için harekete geçtiğinde ise kalbi durma noktasına geldi.

Ameliyathaneye götürülen kişinin bulunduğu sedyenin üzerine çıkan Acil Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Yenice, yolculuk esnasında kalp masajı yaparak kişiyi hayatta tutmaya çalıştı.

Bu anlar da güvenlik kameralarına yansıdı.

Hasta ise doktorun özverili müdahalesi sonucu kurtuldu.

Hastanın sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yağan Dr. Yenice şunları söyledi:

"Hasta acil servise 10.20’de geldi. Bize geldiğinde genel durumu kötüydü. Hastanın kalbinin alt tarafında 2 adet bıçak yarası vardı. Durum kötü olmasından dolayı ilk tedavisini yaptıktan sonra ilgili hekimlerimizi aradık. Hastamızı ameliyathaneye çıkartılması gerekiyordu. Sedyeye çıktığım anı hatırlamıyorum. Çünkü hastanın beynini ve vital organlarının sürmesini istiyorduk. Kalp masajını da en hızlı o şekilde olacağını düşünerek sedyeye çıktım. 3-4 dakikada ameliyathaneye vardık. Eğer çıkmamış olsaydım. Belki hastayı yine kaybetmezdik ama efektif olarak kalp masajını en uygun şeklini yapmış olduk."

DAHA FAZLA