Doktorun kafasında kaldırım taşı kırdılar!

Görev yapan doktora saldıran hasta yakınları, genç doktorun kafasında kaldırım taşı kırdılar. Ağır yaralanan doktor yoğun bakımda.18-07-2018 08:35

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde pediatri asistanına kaldırım taşıyla saldıran hasta yakınları, Dr. Bahattin Ahmet Yalçın 'ı ağır yaraladı.  Acil BT'si çekilen doktorun yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Sosyal medyadan hekimlerin sağlık durumuyla ilgili paylaştığı bilgi şöyle: "Sayın arkadaşlr kranial bt de akut patoloji yok.. Sutür gerektiren saçlı deride travmaya bağlı ciddi bir kesi var.. Şuanda müşahade altında.."

SOSYAL MEDYADA TEPKİ: ARTIK YETER!

Olayı sosyal medyadan paylaşan hekimler sağlıkta şiddete karşı önlemlerin gecikmesine isyan etti. Tepki ve isyan mesajlarının yağdığı Twitter'da #artıkyeter hashtagi TT oldu.


Türkiye'de alınmayan tedbirler ve caydırıcı olmayan cezalar nedeniyle sağlıkta şiddet olayları gün geçtikçe daha fazla sağlık emekçilerini tehdit ediyor. Daha önce de birçok kez hasta yakınları sağlık emekçilerine saldırmış, aralarında doktorların da olduğu ölümler yaşanmıştı.