Doktoru 'Şehri terk et, çocuklarını yetim bırakmak istemem' diyerek tehdit eden şahıs hakkında uzaklaştırma kararı

Trabzon'da bir doktoru babasının ölümünden sorumlu tutup "Bir hafta içinde şehri terk et. Ben babamı senden dolayı kaybettim. Benim acım sıcakken çocuklarını yetim bırakmak istemem" diyerek tehdit eden kişi hakkında uzaklaştırma kararı verildi.26-09-2020 22:38

Trabzon'da Fatih Devlet Hastanesi'nde görev yapan Dr. Yılmaz Babutçu, bir kişi tarafından babasının hayatını kaybetmesinden sorumlu tutulup ölümle tehdit edildi.

Doktor'un tehdit görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından mahkemeye çıkarılan şahıs, yurt dışı yasağı ile birlikte Babutcu'nun ev ve iş yerine yaklaşmama yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Babutçu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı telefon konuşmasında, babasını onun yüzünden kaybettiğini iddia eden kişi şunları söyledi:

"Defol git Trabzon’dan. Ne mazaret uyduruyorsan uydur Trabzon’u terk et bir hafta. Benim acım çok sıcak. Babamı senden dolayı kaybettim. Senden dolayı kaybettim, başkasından değil. Trabzon’u terk et. Bak sana mertlik yapıyorum. Benim acım sıcakken senin çocuklarını yetim bırakmak istemem. Trabzon’u terk et. Allah rızası için. Yoksa katil edersin beni."