Doğan Holding'ten bir satış kararı daha

Doğan Holding, medya kuruluşlarının ardından D&R'ı da satma kararı aldı.13-04-2018 09:53

Doğan Holding, medya kuruluşlarının ardından kitap ve müzik mağazası zinciri D&R'ı da satma kararı aldı. KAP'ta yer alan açıklamaya göre D&R'ın hisseleri imzalanan protokol ile 440 milyon lira bedelle Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye’ye satıldı.

Doğan Holding’ten KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Tamamı ödenmiş 50.000.000 Türk Lirası sermayesinde, %100 oranında paya sahip olduğumuz doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.'nin ("D&R") sermayesinde sahip olduğumuz payların tamamının, Hisse Devir Sözleşmesi'nin imzalanacağı tarihte nakden ve peşin olarak ödenmek üzere, 440.000.000 Türk Lirası bedel üzerinden satışı ve devri konusunda, Şirketimiz ile Turkuvaz TK Kitap ve Kırtasiye A.Ş. arasında 13.04.2018 tarihinde (bugün) tarafları bağlayıcı bir "ön protokol" imzalanmıştır.

CUMHURİYET VE SÖZCÜ SATILMIYOR

Kaynak Holding’e ait olan ve kayyım atandıktan sonra Sabah gazetesi ve ATV televizyonunun da sahibi olan Turkuvaz Grubu’na devredilerek ismi “TveK” (Turkuaz ve Kitap) olarak değiştirilen NT mağazalarında, Cumhuriyet ve Sözcü gazetelerinin satılmadığı ortaya çıkmıştı. Yayıncılar, TveK'nin tekel olmasıyla birlikte kimi yayınevi ve kitapların satışının engellenmesi gibi yasakların kapsamının genişlenmesinden kaygı duyuyor.