Diyarbakır'da iki grup arasında silahlı çatışma: Çok sayıda yaralı var

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde iki grup arasında çıkan çatışma sonucu çok sayıda yaralının olduğu öğrenildi.13-06-2021 09:11

Türkiye'de bireysel silahlanma her geçen gün artarken, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde iki grup arasında silahlı çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre biri ağır olmak üzere 4 kişi yaralandı.

Bağlar'ın İlçesi Yeniköy Mahallesi'nin Sosyal Konutları önünde karşılaşan iki grup, henüz belirlenmeyen nedenle tartışmaya başladı. 

Tartışmanın büyümesiyle, iki grup üyeleri birbirine silah çekerek ateş etmeye başladı. Çevrede panik ve korkuya yol açan çatışmada, iki gruptan G.S., O.S., M.O. ve E.Ö. yaralandı.

Çatışmanın ardından, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Sağlık ekiplerinin olay yerinde ilk müdahaleyi yaptığı yaralılar, kentteki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. E.Ö. isimli yaralının sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde geniş çaplı inceleme yaparken, çatışmada yara almadan kurtulup kaçanların yakalanması için çalışma başlatıldı.

’20 MİLYON SİLAHIN YÜZDE 90’I RUHSATSIZ’

Türkiye'deki bireysel silahlanma sorununa çözüm üretmek için faaliyet gösteren Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Ayhan Akcan, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada, Türkiye'de 20 milyonun üzerinde silah bulunduğunu, bu silahların yüzde 90'ının ise ruhsatsız olduğunu söylemişti.