Diyarbakır'da, akıllara 'Çiftlik Bank'ı getiren dolandırıcılık

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde büyükbaş hayvan çiftliği kuran iki kardeş piyasadan topladıkları yaklaşık 20 milyon lira ile kayıplara karıştı. Olay akıllara Çiftlik Bank vurgununu getirdi.04-01-2020 18:01

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde büyükbaş hayvan çiftliği kuran iki kardeş piyasadan topladıkları yaklaşık 20 milyon lira ile kayıplara karıştı. Olay akıllara Çiftlik Bank vurgununu getirdi.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde iki kardeş, piyasadan topladıkları yaklaşık 20 milyon lira ile kayıplara karıştı. Mağdur olan köy sakinleri polis ve jandarmaya başvurarak zanlıların yakalanmasını talep ederken, olay akıllara Çiftlik Bank vurgununu getirdi. 

Yaklaşık 7 ay önce Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Gündüz köyünde çiftlik kuran iki kardeş M.A. ve A.A. Silvan, Hazro, Bismil, Kulp ile Batman’ın Sason ilçelerindeki çiftçilerden yaklaşık 20 milyon lira değerindeki büyükbaş hayvanlarını alarak kayıplara karıştı. İki kardeşten haber alamayan köylüler zanlıları bulmak için harekete geçerken, mağdurlar, cep telefonlarını kapatıp sırra kadem basan dolandırıcıların bulunması için emniyet ve jandarmaya başvurdu.

ÖDEME GÜNÜ YAKLAŞINCA KAÇTILAR

Yılbaşından bir gün sonra aldıkları büyükbaş hayvanların ödeme günü olduğu aktarılan zanlılar, yılbaşından 2 gece önce çiftliğin ışıklarını açık bırakarak kaçtı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. 

AKILLARA ‘ÇİFTLİK BANK’ GELDİ

Diyarbakır’daki dolandırıcılık vakası akıllara, Çiftlik Bank dolandırıcılığını getirdi. 2016’da Çiftlik Bank’ı kuran Mehmet Aydın da 2018’de 132 bin 222 katılımcıdan 1 milyar 139 milyon 972 bin 622 lira para toplamış ve ardından kayıplara karışmıştı.