Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait çocuk kampı kapatıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk kampı kaymakamlık kararıyla kapatılırken, çocuklar da kamplarını yarıda bırakmak zorunda kaldı.15-07-2019 22:45

Elazığ’ın Maden İlçe Kaymakamlığı, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Gezin Köyündeki Hazar Gölü Kampı ve Dinlenme Tesislerini, 3 yıl önce tespit ettikleri eksiklikler giderilmediği için kapatma kararı aldı. Kampın Maden Kaymakamlığı tarafından kapatılması üzerine, kampa katılan çocuklar kamptan ayrıldı.

Karara tepki gösteren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Söz konusu eksikliklerle ilgili kurumlarına herhangi bir yazı yazılmadığını belirten belediye, “Maden Kaymakamlığı yetkilileri ve Elazığ’daki diğer yetkililer tarafından da iyi bilindiği ve belediye yöneticilerinin sosyal medya hesaplarına da yansıdığı üzere bu tesis kayyum döneminde de -kapatılma gerekçesi olarak gösterilen eksiklikler ile- kullanılmaya devam edilmiştir. Kayyum döneminde yapılmayan bakım ve onarım yapılmış, tesisteki eksiklikler giderilerek yoğun bir emek ve kamu kaynağı kullanılarak tesis elverişli hale getirilmiştir. Bu işlem sebebiyle yaz döneminde tesisten faydalanması planlanan 900’e yakın Diyarbakırlı çocuk hayal kırıklığına uğrayacaktır” diyerek, hukuka aykırı işlem yapan kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi.