Diyanet'in şiddete karşı çözümü: Fabrika ve kahvehane sohbetleri

Diyanet İşleri Başkanlığı, aile içi şiddete yönelik başlattığı yeni bir projeyi açıkladı. Proje kapsamında, fabrika ve kahvehane sohbetleri gerçekleştirilecek.26-11-2021 09:35

Yayınladığı akıl almaz fetvalarla gündemden düşmeyen Diyanet, yeni bir skandala imza attı. Dinayet İşleri Başkanı Erbaş, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla yayınladığı yazılı açıklamada aile içi şiddete karşı çözüm olarak fabrika ve kahvehane sohbetlerini gösterdi.

Erbaş açıklamasında, "İnancımızda asla yeri olmayan şiddet, insanlık suçudur, acizliktir, merhametsizliktir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nün sevgi ve ülfetin, muhabbet ve şefkatin hayatımızda hakim olmasına, çocukların, kadınların ve tüm insanlığın şiddet, ihmal ve istismardan uzak, huzurlu günlere kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

KAHVEHANE SOHBETLERİ

Açıklamada, Diyanet'in "Ailenin Korunması ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Sağlanması" projesini hayata geçirdiği belirtildi.

Buna göre proje kapsamında, fabrika ve kahvehane sohbetleri gerçekleştirilecek, bu sohbetlerde "Şiddet İnsan Onuruyla Bağdaşmaz" konulu sunum yapılacak.

Dün başlayan ve 3 gün sürecek eğitimler ilk etapta Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mersin, Muğla, Nevşehir ve Tekirdağ'da gerçekleştirilecek.