Diyanet'in bir günlük toplantısına 250 bin lira harcanacak!

Diyanet, bir gün sürecek olan 10’uncu Avrasya İslam Şurası’nın organizasyonuna yaklaşık 250 bin TL harcayacak. Harcama, 107 asgari ücretlinin bir aylık maaşına denk.07-03-2020 11:31

Diyanet İşleri Başkanlığı, dört yılda bir düzenlediği Avrasya İslam Şurası’nın bu yılki organizasyonuna yaklaşık 250 bin TL harcayacak. Bir gün sürecek olan organizasyona harcanacak bütçe 107 asgari ücretlinin bir aylık maaşına denk.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün ihalesini 14 Şubat’ta yaptığı ve Ankara’da yapılacak olan 10’uncu Avrasya İslam Şürası’nın organizasyon işi için Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı 21’inci maddesindeki ‘pazarlık usulü’ yöntemi tercih edildi.

Sadece iki şirketin katıldığı ihaleyi Diyanet’in birçok organizasyon ihalesini de alan Mois İletişim Şirketi, 249 bin TL teklif vererek kazandı. Diyanet ile şirket arasında 27 Şubat tarihinde sözleşme imzalandı.

DİYANET'İN KADIN DÜŞMANI KAMU SPOTLARINI DA AYNI ŞİRKET HAZIRLAMIŞ

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, Diyanet’in Mevlidi Nebi Haftası dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaştığı ve kadın düşmanı olduğu gerekçesiyle tartışmalara neden olan kamu spotlarını da Mois İletişim Şirketi yaptı.

Diyanet’in “III. Afrika Ülkeleri Müslüman Dini Liderler Zirvesi Organizasyon İşi”ni de aynı şirket 265 bin TL karşılığı üstlendi. Şirket Diyanet’in Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda düzenlediği “Yanımızda Olan Birileri Var” kampanyasını da hazırladı.

Diyanet’in Sıfır Atık Projesi ile Cumhurbaşkanlığı’nın “Zamanını Aşan Medeniyet Özbekistan Sergi ve Sempozyumu’’nu da Mois organize etti.