Direnişin sürdüğü 3. havalimanında bir 'iş kazası' daha

Bugünkü eylemlerin ardından 4 işçinin daha gözaltına alındığı 3. havalimanı şantiyesinde bir 'iş kazası' daha yaşandı.25-09-2018 20:07

İleri Haber

AKP'nin seçim malzemesi olarak propagandasını yaptığı, sık sık yaşanan iş cinayetleri ve kötü çalışma koşullarıyla gündeme gelen 3'üncü havalimanı inşaatında yine bir 'iş kazası' yaşandı. İşçilere yarın yapılacak olan test çalışmalarının hızlandırılması söylenince hiçbir güvenlik önlemi alınmadan çalışmaya başlatılan işçinin üç metre yükseklikten yüzüstü düştüğü aktarıldı.

İnşaat-İş Sendikası'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla aktarılan olayda, hiçbir güvenlik önlemi alınmadan çalışmaya başlatılan işçinin üç metre yükseklikten düştüğü ve işçinin sessiz sedasız gelen ambulansla hastaneye götürüldüğü belirtildi. İnşaat-İş'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

NE OLMUŞTU?

3. havalimanı inşaatında yaşanan iş cinayetleri ve kötü çalışma koşullarına karşı binlerce işçi tarafından iş bırakma eylemleri yapıldı. AKP'nin fiziken ve kalemşörleri aracılığıyla saldırdığı eylemlerin ardından 600 işçi odaları basılarak gözaltına alınırken 24 işçi ise hukuksuz biçimde tutuklandı.