Dilipak: Bizden ayrılan ya da bizi eleştirenleri dışlıyoruz

Yeni Akit gazetesinin yazarlarından AKP'nin akıl hocası Abdurrahman Dilipak, bir süredir devam ettiği AKP eleştirilerine bir yenisini daha ekledi.07-09-2019 12:08

Saray'ın Yeni Akit gazetesinin yazarlarından AKP'nin akıl hocası Abdurrahman Dilipak “Her şeyi yeniden düşünmek” başlıklı yazısında AKP çevresine eleştirilerde bulundu.

Dilipak yazısında, “İnsanlar bize bakıp Müslümanlıktan soğuyorlar. Bizden ayrılan ya da bizi eleştirenleri dışlıyoruz. Cemaat yapıları da öyle, dernekçiler de. Siyasetçisi de. Yanlış! Böyle bir yere gidemeyiz. Beka endişeniz gerçekleşir.” dedi.

Dilipak, yazının önceki bölümlerinde ise şunları belirtti: “Siyasilere söylüyorum. Bürokratlara söylüyorum. İşadamlarına söylüyorum. Kalem ehline, ilim, hikmet ve sanat erbabına söylüyorum, askerine, polisine, istihbaratçısına, trolüne, STK’cısına söylüyorum: Fe eyne tezhebu.. Bu gidiş nereye! Durun kalabalıklar bu sokak çıkmaz sokak. Yahu hani istişare ve şûra bize farz kılınmadı mı? Hatta savaş hattında, cephede, komutanlık eden kişi bir Peygamber. O soruyor ve gençler cevap veriyorlar.”