Dilipak: AKP'li kadınların suç duyurusunu geri çekeceğini düşünüyorum

Abdurrahman Dilipak, ''fahişe'' tartışmalarının ardından AKP Kadın Kolları'nın kendisi hakkında bulunduğu suç duyurusunu geri çekeceğini düşündüğünü söyledi.12-08-2020 11:04

“AK Parti’nin papatyaları” yazısında İstanbul Sözleşmesi'ni desteklediğini iddia ettiği kişiler için “fahişe” ifadesini kullanan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP Kadın Kolları'nın 81 ilde kendisi hakkında bulunduğu suç duyurusunu geri çekeceğini düşündüğünü söyledi.

Dilipak bugünkü ''Savaş naraları yükselirken'' başlıklı yazısında, “Süreci izliyorum. Gündemdeki tartışma konusu ile ilgili yeni birtakım adımlar bekliyorum… AK Parti’nin bu durumu teşkilat, grup olarak tartıştıktan sonra, yeni bir karar verilmesinin ardından, henüz muhtevasını bilmediğim suç duyurusunun geri çekileceğini düşünüyorum.. Bu konuyu bu süreçte STK ve basın da tartışacak” ifadelerini kullandı.

Dilipak, “AK Parti tarafından, kuruluş yıldönümü töreni ve MKYK toplantısı sonrası yapılacak açıklamadan sonra, tekrar kapsamlı bir açıklama ile yol haritamı okurlarımla paylaşacağım. Duam aklı selimin geri dönüşü yönündedir. Bu vesile ile okurlarıma destekleri için teşekkür ediyorum” görüşlerini savundu.