Dilek Özçelik’in babası: Şimdiye kadar neredeydiler?

Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı Büyükyoncalı Mahallesi’nde yaşayan lenf kanseri hastası Dilek Özçelik yaklaşık bir senedir tedavi gördüğü Ankara Onkoloji Hastanesi’nde dün “solunum yetmezliği” nedeniyle hayatını kaybetti. Özçelik'in babası kızının ölümünün ardından arayanlara sitem etti.15-01-2018 16:14

Edirne'de dönemin Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ziyareti sırasında kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve Bayraktır’ın eline tutuşturmaya çalıştığı parayı ‘dilenci değilim ben’ diyerek reddeden kanser hastası Dilek Özçelik hayatını kaybetti.

Ailesi evde taziyeleri kabul ederken, baba Nevzat Özçelik, kızıyla gurur duyduğunu ifade ederek ölümüne herkesin çok üzüldüğünü söyledi. Dilek Özçelik’in Edirne’de dönemin bakanı Erdoğan Bayraktar’a karşı sergilediği tutum nedeniyle birçok kanser hastasının ilaç almasına vesile olduğunu ifade eden baba Özçelik, şu açıklamalarda bulundu:

‘KIZIMLA GURUR DUYUYORUM’

“Benim kızım kendini çok iyi yetiştirdi. Hastalığı sırasında bile eğitimini sürdürmeye çalıştı. Sağlığı el verseydi staj yapıp İngilizce öğretmeni olacaktı. Kanser hastalığından direnci düştü. Bir süredir Ankara’daki hastanede tedavi görüyordu. Annesi de yanındaydı, bizde zaman zaman ziyaretine gidiyorduk. Akciğerlerindeki rahatsızlıktan sonra solunum yetmezliğinden kaybettik. Kızımla gurur duyuyorum. Şimdi arayan soran çok oluyor ama ben evladımı kaybettim. Şimdiye kadar neredeydiler?”(DHA)