Devlet Bahçeli'nin nefret suçu işleyen paylaşımı kısıtlandı

Twitter, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef gösteren ve nefret söylemi içeren bazı paylaşımlarına kısıtlama getirdi.04-02-2021 20:43

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun paylaşımının Twitter tarafından kısıtlanmasının ardından bu seferde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini hedef gösteren, nefret söylemi içeren sosyal medya paylaşımlarına kısıtlama getirildi.

MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada "Boğaziçi Üniversitesinin önündeki menfur eyleme karşı gösterdiği tepkiden dolayı MHP lideri Sayın Bahçeli'nin bazı paylaşımlarına Twitter kısıtlama getirmiştir. Sayın Bahçeli terörist ve öğrenci ayrımını ortaya koyduğu halde -ki bu emniyet tarafından da teyit edilmiştir- okyanus ötesinden Twitter buna tepki göstermiştir. Boğaziçi Üniversitesi önünde eylem yapan terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olanlara Twitter ve Twitter'ın arkasındaki güçler destek vermiştir. Genel Başkanımızın bazı paylaşımlarına kısıtlama getirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Boğaziçi Üniversitesinde haftalardır süren direnişe dair konuşan Bahçeli  "Boğaziçi Üniversitesi’nde Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynanıyor. Bununla birlikte sabır ve tahammül kapasitesi test ediliyor. Üç beş şuursuz öğrenciyi paravan yapan terör örgütü mensupları ateşe körükle gidiyor. Eşkıyalar Boğaziçi’ne tutunarak ülkemize meydan okuyor. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylara destek vermek geldiğimiz bu aşamada teröre destek vermektir" demişti.