Devlet Bahçeli'den Akşener'e çağrı: 'Evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir açıklama metni yayımlayarak Meral Akşener'e 'eve dön' çağrısında bulundu. Bahçeli, "Sayın Akşener’in evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır" dedi.04-08-2020 16:34

AKP iktidarının küçük ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Ayasofya konusunda Meral Akşener'in CHP ve HDP'den ayrı düştüğünü söyleyerek Akşener'e 'evine dönmesi' çağrısı yaptı.

Bahçeli, "Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" dedi.

Bahçeli'nin yazılı açıklamasında geçen bazı ifadeler şu şekilde:

"CHP’nin Ayasofya’ya nasıl baktığı bellidir. Müze olarak kalması CHP’nin yegane arzusuydu. Hatta Sultan Ahmet Camii’nin bile müze olmasını telaffuz etmişlerdi. CHP’nin milletimizin ruh köküne bu kadar yabancı olması bizim için şaşırtıcı değildir. Müze olması gereken, vitrin süsünden farksız olan aslında CHP’nin köhne siyasetidir. Yunanistan ne dediyse CHP tekrarladı. Yunan bayrağı yarıya indi, CHP yönetiminin yüzü asıldı, yelkenleri suya düştü.

Fakat İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekât Tahiyyetü’l-mescid namazı kıldı. Tahiyyetü’l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de, esasen Yüce Allah’a şükür, saygı ve tazimdir. Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin.

Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır.

Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür.

Meral Hanımın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir.

Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır.

Evinde rahatı ve huzuru bulacaktır. İkbal ile idbar arasında sıkışıp kalmak yerine, kaldı ki zillete düşmektense EVDE olmak isabetli bir tercihtir."

İYİ PARTİDEN YANIT: BİZ ZATEN EVİMİZDEYİZ

Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener'e yaptığı 'evine dön' çağrısına İYİ Parti cephesinden yanıt geldi. İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ümit Dikbayır, "Biz zaten evimizdeyiz... Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!" dedi.