Devlet Bahçeli: Sarı yelek giyen çıplak yatmayı göze almalıdır

Fransa'daki Sarı Yelekliler'i ve eylemleri destekleyenleri tehdit eden MHP'li Devlet Bahçeli "Sarı yelek giyen çıplak yatmayı göze almalıdır, özenen varsa bedelini çok ağır öder" dedi.12-12-2018 19:02

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa'da düzenlenen 'Sarı Yelekliler'i tehdit ederek "Sarı rüyalar görenler karşılarında bizi bulacak" dedi.

Devlet Bahçeli, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. CHP-HDP ve İYİ Parti'den oluştuğunu iddia ettiği 'Zillet İttifakı'ndan bahseden Bahçeli, "Bugün zillet ittifakı rezaletin çukurundadır. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için son kozlarını masaya sürmüşlerdir. 1 Nisan sabahı Türkiye için yeni bir kurgu yapan, yeni bir Gezi düşü kuran, yeni bir sokak hareketi düşleyen varsa kuşku yok ki buna pişman olacaktır. Masum taleplerin seslendirilmesi amacıyla sokağı adres gösterenler, bunu da televizyon ekranlarından hayasızca yapanlar fitne tetikçiliğinin sonuçlarına katlanacaklardır" dedi.

Bahçeli, şöyle devam etti:

'SARI YELEK GİYEN ÇIPLAK YATMAYI GÖZE ALMALIDIR'

"Daha önce söyledim, bir kez daha söylüyorum, CHP-HDP-İP ve diğer mayası lekeli ortakları demokrasi dışı arayışlarla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni berhava etmeyi amaçlıyorlarsa, 12 Eylül öncesi şartları bu mankurtlara ikazla hatırlatmayı tarihi bir görev addederim. Fransa’yı baştan ayağa saran ve diğer Avrupa ülkelerine sıçrayan sarı yelek terörüne özenen varsa, bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini de şimdiden ifade etmek isterim. Sarı yelek giyen çıplak yatmayı göze almalıdır. Bu işin şakası yoktur. Mesele beka meselesidir. Mesele Türkiye meselesidir.

'SARI RÜYA GÖRENLER KARŞILARINDA BİZİ BULACAKLAR'

Adalet Bakanlığı’nın önüne sandalye atıp oturmak için rest çekenler, YSK’yı kuşatmadan bahsedenler, zoru görünce kaçacak yer arayanlar vakit geç olmadan ayaklarını denk almalıdırlar. Milliyetçi Hareket Partisi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’ne üç belediye fazla alırım, beş belediye eksik alırım anlayışıyla yaklaşmıyor, yaklaşmayacaktır. 1 Nisan 2019 sabahı Türkiye’nin başına çorap örmek için hazırlık yapan, el ovuşturan, sarı rüyalar gören kim ya da kimler varsa karşılarında bizi bulacaklardır."