Devlet Bahçeli, HDP binasında öldürülen Deniz Poyraz'ı terörist ilan etti!

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, HDP binasında katledilen Deniz Poyraz'a ilişkin skandal ifadeler kullanarak ¨Şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden milis işbirlikçisidir. Örgütün hain eylemlerine yardım ve yataklık yapan terörist demektir¨ dedi.22-06-2021 12:13

Saray Rejimi'nin küçük iktidar ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. HDP’nin kapatılmasını savunan Bahçeli, HDP İzmir İl Örgütü'nde Deniz Poyraz'ı katleden Onur Gencer'e ilişkin ¨Katilin bozkurt işareti yapan fotoğrafları, sanki bir yerde bekletiliyormuş gibi servis edilmiştir¨ dedi.

HDP'nin kapatılması davası, Deniz Poyraz'a düzenlenen saldırı ve CHP'nin yardımlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Devlet Bahçeli, ¨Öldürülen Deniz Poyraz'ın kim olduğunu ben size söyleyeyim, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden milis işbirlikçisidir. Örgütün hain eylemlerine yardım ve yataklık yapan terörist demektir¨ ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

'BELEDİYELER ÖZERT YÖNETİM DEĞİLDİR'

“Gerçekte dürüstlük pahalı bir mülktür. Zillete düşmüş ucuz insanlarda asla bulunmayacaktır. CHP'nin 18-20 Haziran tarihinde düzenlenen belediye başkanları çalıştayı açılışında konuşan Kılıçdaroğlu yine baltayı taşa vurmuştur.

Siyasi hıncına yenilen bu zatın ne sözü sözdür, ne siyaset anlayışı ülke ve millet yararınadır. Türkiye Cumhuriyeti egemenlik yetkilerini aracısız, doğrudan kullanmaktadır. CHP'li belediyeler özerk yönetim değildir. Nüfusun yüzde 54'ünün CHP'li belediyeler tarafından yönetildiğini vurgulamak potansiyel bir ayrımcılığın, devlet içinde devlet varmış gibi değerlendirme yapmanın şeklidir. Kılıçdaroğlu'nun ağzındaki bakla zehirlidir."

CHP’NİN YARDIMLARINI ELEŞTİRDİ

“Kılıçdaroğlu 4 milyon 550 bin haneye ayni yardım, 1,5 milyon haneye nakdi yardım yaptıklarını, borcu olanların suyunu kesmediklerini, 150 milyondan fazla maske dağıttıklarını duyurmuştur. Kılıçdaroğlu, bildiğimiz kadarıyla hazine bulmadı, mirasa konmadı, darphane kurmadı. Faturayı da cebinden ödemedi. İhtiyaç sahiplerine ne verildiyse helali hoş olsun. Ortada övülecek bir şey yoktur, her belediye başkanı gereğini yapmıştır. Bu ayıplı bir siyasettir.”

'BUGÜN DOST OLANIN YARIN DÜŞMAN OLMAYACAĞI GARANTİ DEĞİL'

“Biz hangi Kılıçdaroğlu'nun sözüne itibar edelim? Covid-19 boyunca yatağa aç girenlerden şikayet eden, yardım yapılmadığından bahseden Kılıçdaroğlu'na mı kulak verelim, yoksa 5 milyon haneye yardım yaptıklarını anlatan Kılıçdaroğlu'nu mu ciddiye alalım? Bu Kılıçdaroğlu'nun kaç yüzü vardır? Merkezi hükümetin ve diğer belediye yönetimlerinin desteklerini hesaba kattığınızda ekonomik zorlukların bütçe imkanınca göğüslendiği anlaşılacaktır. CHP yönetiminin sosyo-ekonomik iddiaları çürümüş olacaktır.

Dost edebiyatının iyice suyu çıkmıştır, Kılıçdaroğlu'nun birlikte iktidar olmayı hedeflediği dostları arasında PKK'nın, FETÖ'nün, DHKPC'nin, dış güçlerin, Türk düşmanlarının sıralamadaki yeri neresidir? Bugün dost olanın, yarın düşman olmayacağı garanti değildir.”

'HDP AÇILMAMAK ÜZERE KAPATILMALIDIR'

"AYM'nin HDP iddianamesini kabul etmesi hayırlı bir gelişme, adaletin tecellesi açısında ümit verici bir gelişmedir. Açılmamak üzere kapatılmalıdır. HDP kapatılmalı, yöneticileri hakkında hukukun gereği yapılmalıdır."

DENİZ POYRAZ'I TERÖRİST İLAN ETTİ!

"Öyle bir gün seçilmiştir ki binada bir tane HDP yöneticisi yoktur. Cinayete kurban giden Deniz Poyraz'ın masada yarım bıraktığı kağıt bardaktan içtiği çay ile yediği domates ve zeytin kısa süre içinde Türkiye aleyhtarlarının propaganda görseli olarak kullanılmıştır. Öldürülen Deniz Poyraz'ın kim olduğunu ben size söyleyeyim, şehirden dağa çıkmak isteyen PKK sempatizanlarını terör kamplarına sevk eden milis işbirlikçisidir. Örgütün hain eylemlerine yardım ve yataklık yapan terörist demektir.

Katilin bozkurt işareti yapan fotoğrafları, sanki bir yerde bekletiliyormuş gibi servis edilmiştir. Yani bir taşla daldaki birden fazla kuşun vurulması hedeflenmiştir. Soruyorum, bu katil gerçekte kimdir? HTS kayıtları çıkarılmış mıdır? Bağlantıları kimleri işaret etmektedir. HDP'yi masumlaştırıp partimizi, Cumhur İttifakı'nı ve Türk devletini suçlamak için bina edilen bu cinayetin önü arkası sonuna kadar araştırılmalıdır. Kim, ne biliyorsa, kimin elinde ne belge varsa emniyet güçlerine teslim etmek durumundadır."