DEÜ yönetimi fakülte taşımak için salgını fırsat bildi: Öğrenciler mağdur...

Üniversitenin Rektörü eski AKP Milletvekili Nüket Hotar ise konuyla ilgili sosyal medyadan kendisine ulaşmaya çalışan mağdur öğrencileri engelledi. Öğrenciler, konuyla ilgili “Tek isteğimiz Seferihisar’a gitmemek. Rektör bizi engellemek yerine cevap vermeli” dedi.29-04-2020 22:06

İleri Haber

DEÜ Spor Bilimleri Fakültesi, Covid-19 salgını fırsat görülerek Rektörlük tarafından şehrin uzak bir bölgesine taşınmaya başlandı. Duruma tepki gösteren öğrenciler, seslerini sosyal medyadan duyurmaya çalışırken, Eski AKP Milletvekili Rektör Nükhet Hotar ise sosyal medyada bazı öğrencileri engelledi.

İzmir’in Balçova ilçesindeki Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Narlıdere Kampüsü’nde bulunan Spor Bilimleri Fakültesi’nin bir süre önce taşınacağı söylendi. Bu konuda öğrencilere yapılan açıklamada, “Tüm öğrenciler mezun olunca taşınacağız” denildi. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınını fırsat bilen Rektörlük, bu sürede fakülteyi Balçova’ya 1 saat 15 dakika uzaklıktaki Seferihisar’a taşımaya başladı.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR

Fakülte binasında eğitimle ilgili geniş imkanların bulunması ve Seferihisar’ın oldukça uzak bir bölgede kalması nedeniyle mağdur duruma düşecek öğrenciler, #ÖğrenciniDuyDEÜ etiketiyle sosyal medyada başlattıkları eylemle seslerini duyurmaya çalıştı.

REKTÖR, ÖĞRENCİLERİ ENGELLEDİ

Üniversitenin Rektörü eski AKP Milletvekili Nüket Hotar ise konuyla ilgili sosyal medyadan kendisine ulaşmaya çalışan mağdur öğrencileri engelledi. Öğrenciler, konuyla ilgili “Tek isteğimiz Seferihisar’a gitmemek. Rektör bizi engellemek yerine cevap vermeli” dedi.