Dersim Valisi, kayyum belediyesinin borçlarını açıklamaya çalıştı: 6 milyon liraya araç filosu aldık

Dersim Valisi Tuncay Sonel, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun açıkladığı belgelere dair bir açıklama yayınladı.06-04-2019 16:20

Dersim Valisi Tuncay Sonel, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun açıkladığı belgelere dair bir açıklama yayınladı. 

Yaptığı yazılı açıklamada, "05.04.2019 Tarihinde Tunceli Belediye Başkanlığı görevine başlayan ve daha ilk günden Kayyum Dönemini hedef alan zihniyet bilmelidir ki" diyen Sonel, “Kendisini tehdit eden Kandil ile uzlaşma çabasını Kayyum dönemine çamur atarak sağlamaya çalışmaktadır. Biz teröre hizmet eden bir belediye devraldık. Şu an Tunceli’yi huzur şehri olmanın yan ısıra, herkesin imrendiği bir şehir haline getirdik. Tunceli’nin çehresi değişti. Kayyum öncesi 29 Milyon TL borç var iken, bu borcu görev yaptığımız dönem içinde 16 Milyon TL’ ye düşürdük. Ayrıca bu borcu düşürürken görev yaptığımız süre içerisinde 31.7 Milyon TL kredi ile 625 Milyon TL tutarında yıllardır konuşulan ama yapılmayan projeleri hayata geçirdik. Dönem içerisinde yaptığımız yeni yatırımlar ile 12 Milyon TL kira geliri sağlanırken, bunun yanı sıra 6 Milyon TL değerinde de yeni araç filosunu şehrimize kazandırdık. Verdiğimiz rakamlar ve örnekler gösteriyor ki kayyum öncesi belediyenin tüm kaynakları şehirde yaşayanlara değil teröre gittiği ortada iken, kaynaklar yöre insanımızın huzurlu bir kentte yaşamaları için kullanılmıştır. Şehirde yaşayan vatandaşlarımızın memnuniyeti bizler için önemlidir. Daha ilk günden çamur atılmasını kamuoyunun takdir ve vicdanına bırakıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Belediyeyi 68 milyon lira borçla devraldığını açıklayan Maçoğlu ise şu belgeyi paylaştı: