Deprem bölgesinde hırsızlık yaparken yakalanan 6 kişi tutuklandı

41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depreminde ağır hasar gören binalardan hırsızlık yaparken yakalanan 6 kişi tutuklandı.12-02-2020 14:31

Elazığ depreminde hasar gördüğü için boşaltılan binalarda hırsızlık yapan 6 kişi yakalandı. Hırsızların, binalardan söktükleri çeşme, batarya, fıskiye ve su sayacı gibi malzemeleri çaldıkları öğrenildi.

En az 41 kişinin hayatını kaybettiği 6,8'lik Elazığ depreminde ağır hasar gören 2 ikametten ve inşa halindeki bir binadan hırsızlık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, 24 Ocak'ta meydana gelen merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde ağır hasar alması nedeniyle boşaltılan 2 ikamet ile inşaat süreci devam eden bir binadan hırsızlık yapıldığının tespit edilmesi üzerine çalışma başlattı.

Takibe alınan 6 şüpheli, düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

Yapılan aramalarda, zanlıların binalardan söktükleri çeşme, batarya, fıskiye ve su sayacı gibi malzemeler ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi.