Denizli'de eğitim uçağı düştü

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bir eğitim uçağı düştü.19-11-2018 12:00

Foto: Arşiv

Güncelleme 15.50

Bugün sabah saatlerinde, Denizli Çardak Havalimanı'ndan eğitim uçuşu için kalkan, TC-JZC tescilli tek motorlu Cessna 172 tipi uçakla telsiz irtibatı kesildi. Bölgede eğitim uçuşu yapan uçakta biri öğretmen pilot, diğeri öğrenci pilot, iki kişi bulunuyordu. Uçaktan son olarak saat 10.26'da, Merkezefendi İlçesi yakınlarında 'acil durum' bilgisi alındığı öğrenildi.

Aydın merkezli Uçuş Akademisi'ne ait uçakla bir daha telsiz teması kurulamaması üzerine bölgeye karadan ve havadan arama kurtarma ekipleri sevk edildi.
Karadan devam eden arama kurtarma çalışmalarına, havadan Jandarma Genel Komutanlığı'na ait helikopter de destek veriyor. Ancak bölgede yoğun sis olduğu belirtilirken, uçağı arama çalışmaları aralıksız sürüyor.


Güncelleme 13.00

Denizli’nin Merkezefendi ilçesi Başkarcı Mahallesi’nde, bir eğitim uçağı düştü. 

Başkarcı Mahallesi ile Aydın’ın Karacasu ilçesi arasındaki bir bölgede düştüğü düşünülen uçağın enkazını ve içindeki öğretmen pilot ile öğrencisini arama kurtarma çalışmaları, yoğun sis altında sürüyor.

Vali Karahan, “Düşüş nedeni henüz bilinmiyor. Hava şartlarından mı teknik bir nedenden mi olduğu bilinmiyor. Verilen koordinatlara göre düştüğü tahmin edilen alana ulaşılmaya çalışılıyor. Sivil havacılık, AFAD, diğer ekiplerimiz bölgede uçağa ulaşmaya çalışıyor” diye konuştu.


Denizli'nin Merkezefendi ilçesi yakınlarında bir eğitim uçağının düştüğü öğrenildi.

Uçağın enkazını arama çalışmaları sürüyor.