Denizli'de 6 büyüklüğünde deprem

AFAD, Denizli'de üst üste meydana gelen depremin ikincisinin 6 büyüklüğünde olduğunu açıkladı. Depremde ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmazken, birçok ev hasar gördü.08-08-2019 17:00

Denizli'de önce 4.2 büyüklüğünde, ardından da 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Antalya, Burdur ve Isparta'da da hissedildi.

Denizli'de saat 14.19'da merkez üssü Bozkurt ilçesi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ardından ilçede bir deprem daha meydana geldi ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin büyüklüğünü 6 olarak açıkladı...

BOZKURT BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

NTV'ye konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, "Can kaybı yok, ufak yaralanmalar var. Çöken evlerin altında kalanlar oldu" dedi. Çelik, şunları söyledi:

"15-20 saniyenin üzrinde süren bir deprem yaşadık. Kriz masasını oluşturuyor. Pek çok evde hasar var. Çatılar çöktü, güneş enerjileri çatladı. Derin çatlaklar var. 1-2 ev yıkılmasına rağmen ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil. Vatandaşlarımız çok korktu, şu anda herkes dışarda. Vatandaşlarımızı sakinleştirmeye çalışıyoruz. Muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Hepsine ulaşamadık, bazılarında hasar olduğunu öğrendik."

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, depremle ilgili şu bilgileri verdi:

'Ekiplerimiz destek için sahaya çıktı. Baklan, Bozkurt ilçemize doğru gidiyorum. Gelen haberlerde bizi üzecek, can kaybı haberimiz yok çok şükür. Ben de kapalı alandaydım, hissettik. Biz özetle şu anda Baklan, Bozkurt ve Çardak ilçelerimize doğru gidiyoruz. Ekiplerimiz orada.''

TUTLUCA MAHALLESİ MUHTARI: 80 EV HASAR GÖRDÜ

Tutluca Mahallesi Muhtarı Hüdai Karaşahin de mahallelerinde yaklaşık 80 evin hasar gördüğünü ancak can kaybının olmadığını belirtti.

AFAD: 23 KİŞİ HASTANEYE BAŞVURDU

AFAD, ilk belirlemelere göre 23 kişinin hastanelere başvurduğunu açıkladı.

'6 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI'

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise deprem bölgesinde 6 kişinin hastanelere kaldırıldığını açıkladı.

Hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Öztürk, "6 kişiden 5'i korktuğu ve paniğe kapıldığı için hastanede. Bir kişi de pencereden atlamış, hafif yaralanma söz konusu. Ölüm ya da ağır yaralanma söz konusu değil" diye konuştu.

Öztürk, tüm sağlık ekiplerinin bölgeye intikal ettiğini ve sağlık hizmeti konusunda sorun yaşanmadığını dile getirdi.

DENİZLİ VALİLİĞİ: 5 KİŞİ HAFİF YARALANDI

Denizli Valiliği, depreme ilişkin yaptığı açıklamada 5 kişinin hafif yaralandığını belirtti. Açıklamada, "Meydana gelen depremde; ilk belirlemelere göre can kaybı tespit edilmemiş olup, Çardak ilçemizde 5 vatandaşımızda da hafif yaralanmalar tespit edilmiştir. Bozkurt Kaymakamlık binası da hasar meydana geldiği için boşaltılmıştır" denildi.