Denizli'de 1 aylık eylem ve etkinlik yasağı

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs salgını gerekçesiyle ildeki tüm eylem ve etkinliklerin 1 ay süreyle yasaklandığını duyurdu.09-02-2021 12:20

Denizli'de, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri gerekçesiyle her türlü açık hava toplantısı, eylem ve gösteri yürüyüşlerinin 1 ay süreyle yasaklandığı duyuruldu.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi dün toplandı. Toplantıda, koronavirüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla il sınırları içinde toplantı ve gösteri yürüyüşü gibi faaliyetlerin bir süre yasaklanmasına karar verildi. Toplantıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "vaka artışlarının önüne geçilebilmesi için bazı etkinliklerin kısıtlanması" gerektiği söylendi.

Açıklamada, "Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve yavaşlatmak amacıyla ilimiz sınırları içerisinde tüm açık alanlarda her türlü açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, oturma eylemi, protesto eylemi ve benzeri etkinliklere bugünden itibaren bir ay süre ile müsaade edilmemesine oy birliğiyle karar verilmiştir" denildi.