Demirören Medya'da kadın çalışan, yönetim katından ayakkabılarıyla geçtiği için istifaya zorlandı!

Demirören Medya Grubun'da güvenlik görevlisi olarak çalışan Zeynep Tüzer, yönetim katından ayakkkabılarıyla geçtiği için istifaya zorlandı. İstifa etmeyince de ücretsiz izne çıkarıldı.16-05-2020 20:29

Çalışanlarına yönelik hak ihlalleri haberleriyle sık sık gündeme gelen Demirören Medya Grubu'nda bir skandal daha yaşandı. Eylül 2019'dan bu yana kanalda güvenlik görevlisi olarak çalışan Zeynep Tüzer, yönetim katından ayakkkabılarıyla geçtiği için istifaya zorlandı. İstifa etmeyince de ücretsiz izne çıkarıldı. Dün Demirören Medya'ya eşyalarını almak için giden Tüzer, eşyalarını alamadığı gibi, binaya girişinin de yasaklandığını öğrendi.

Medyakoridoru'nda yer alan habere göre, Zeynep Tüzer, yaşadıklarını şu cümlelerle anlattı:

"İşim gereği yönetim katına çıkıyordum. Demirören Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören'in asistanı ve kuzeni Vuslat Orhan, beni görünce aşağılayıcı bir şekilde "Ne işin var burada" diyerek katı terk etmemi istedi. Ben de aşağıya indim. Ancak bu kadar ağır derecede suçlanacağımı bilemiyordum. Çünkü Vuslat Orhan bu olayın hemen ardından "Halıya ayakkabılarıyla bastı" diyerek beni yönetime şikayet etmiş. Yönetim de bağlı bulunduğum Talon Güvenlik Hizmetleri'ni aramış ve şirket de direkt çıkışımı verdi.

Aslında biz temizlik personelleriyle birlikte sürekli yönetim katına gidip, güvenlik açısından odaların kapısını açıp, kilitliyorduk. Ama bu konu üzerinden gerçekten çok aşağılandım ve sesimin medyada duyulmasını istiyorum."

İSTİFA ETMEYİNCE ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARDILAR

"Önce istifaya zorladılar tabii. Ancak kabul etmeyince "Proje değişikliği yapmak ister misin" diye sordular, onu da kabul etmedim. Bağlı bulunduğum Talon Güvenlik ise bana kıdem ve ihbar tazminatımı vereceklerini söyledi.

Ben de kesinlikle kabul etmeyeceğimi, suçsuz olduğumu ve işime devam etmek istediğimi belirtip sundukları belgeyi imzalamadım. Dün itibarıyla da ücretsiz izne çıkardıklarını söylediler. Sözleşmeli olduğum şirket hiçbir şekilde arkamda durmadı."

'NE İŞİ VAR BUNUN PİS AYAKKABILARLA BURADA'

"Bu arada beni yönetime şikayet edenlerden biri de CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı. Yancı, "Ne işi var bunun pis ayakkabılarla burada" diyerek beni hem Meltem Demirören'e, hem de Güvenlik Müdürü Zafer Dinçsoy'a şikayet etmiş

Son olarak dün eşyalarımı almak için kanala gittim ancak binaya girişim yasaklandığı için onları da vermediler. Ben suçsuzum ve asla korkmuyorum, sonuna kadar da hakkımı arayacağım."

NE OLMUŞTU?

Çalışanlarına yönelik hak gasplarıyla sık sık gündeme gelen Demirören Medya Grubu'nda Hürriyet gazetesinin 45 çalışanına işten çıkarıldığı haberi evlerine gönderilen tebligatla bildirilmiş ve tazminatları ödenmemişti. Geçtiğimiz mart ayında ise koronavirüs tedbiri olarak CNN Türk'e bağlı çalışan muhabir ve kameramanlar dışarıya kurulan konteynera hapsedilmiş ve binaya giriş çıkışları yasaklanmıştı.