Demirören AVM'ye pankart asan DGD üyeleri gözaltına alındı

Devrimci Gençlik Dernekleri üyeleri İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Demirören alışveriş merkezine pankart asarak eylem yaptı.11-11-2019 23:29

İstiklal Caddesi üzerindeki Demirören alışveriş merkezinde Devrimci Gençlik Dernekleri (DGD)üyesi gençler pankart asarak eylem yaptılar.

Devrimci Gençlik Dernekleri üyesi bir grup genç, İstiklal Caddesi’nde bulanan Demirören AVM’nin binasına “AKP’nin düzeni öldürüyor! Patronların medyası gerçekleri saklıyor” pankartını asarak, son günlerde artan intihar vakalarına dikkat çekti. Gençler AVM’nin ikinci katına pankartı astıktan sonra “Bize ekmek yoksa patronlara rahat rahat yok” yazılı kağıtlarla kuşlama eylemi yaptı.

Gençlerin eylemine yurttaşlar da ıslık ve alkışlarla destek verdi.

Daha sonra eyleme müdahale eden polis, Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekteri Elif Üçerli, derneğin basın sözcüsü Ezgi Ertürk’ün de aralarında bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı. Bunun yanı sıra çevrede bulunan 2 kişi daha gözaltına alınırken DGD üyelerinin gözaltı süresi "örgüt üyeliği ve propagandası" suçları kapsamı bahane edilerek uzatıldı!