Defalarca bıçaklanarak öldürülen kadının katiline haksız tahrik talebi

Ümraniye'de bir otel lobisinde boşanmak üzere olduğu eşi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürülen Duygu Kadakal'ın davasında savcı haksız tahrik indirimi istedi21-02-2018 19:50

Ümraniye'de bir otel lobisinde boşanmak üzere olduğu eşi tarafından defalarca bıçaklanarak öldürülen Duygu Kadakal'ın davasında savcı haksız tahrik indirimi istedi

14 Nisan 2017 tarihinde meydana gelen cinayette aralarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle kocası ile ayrı yaşayan ve boşanma aşamasında olan iki çocuk annesi Duygu Kadakal, arkadaşıyla bir otele gitti. Bu sırada onun otele girdiğini gören Hakan Kadakal da peşlerinden içeriye girdi. Otelin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan görüntülerde, Hakan Kadakal, otelin lobisinde bir süre konuştuktan sonra Duygu Kadakal’ı defalarca bıçakladı ve olay yerinden kaçtı.

Olayın ardından yakalanan Hakan Kadakal savcılıktaki ifadesinde, eşiyle birkaç dakika tartıştıklarını, eşi edepsizce konuşunca yanında taşımayı alışkanlık haline getirdiği bıçağı çıkarıp defalarca saplağını, pişman olduğunu söyledi. Hakan Kadakal, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Hakan Kadakal’ın ‘eşini kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ

Duygu Kadakal'ın avukatı Onur Eyüboğlu duruşmada, “Sanığın Facebook adresinde olaydan önce 16 Ekim 2016 tarihinde yaptığı, ‘Herkes hakkını helal etsin. Can alacağım liste de kabarık’ şeklinde paylaşımda bulunmuş olması ve bıçağı hazırlayıp üzerinde taşıyarak eşini canavarca hisle hareket etmek suretiyle kasten öldürme eylemini gerçekleştirdiği sabittir. Sanık, kamera görüntülerinden de anlaşılacağı üzere otel lobisinde cinayeti işleyerek, olmadığı halde kendisi lehine tahrik indirimi sağlayarak az bir ceza almak sureti ile bu olayı planlamıştır. Sanığın lehine indirim yapılmamasına karar verilmesini talep ederiz” dedi.

Duruşmada mütalaasını veren cumhuriyet savcısı, sanık Hakan Kadakal’ın, ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma, tarafların son savunmalarını yapmaları ve karar verilmek için ertelendi