Deep Turkish Web'e 10'ar yıla kadar hapis istemi!

Deep Turkish Web adlı Youtube kanalının sahipleri Kızgır kardeşler hakkında 10'ar yıla kadar hapis istendi.28-04-2019 14:11

“Deep Turkish Web” adlı sosyal medya kanalının sahipleri Emre ve Erdi Kızgır kardeşler hakkında, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme” suçundan 5 yıldan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, yüz binlerce abonesi bulunan “Deep Turkish Web” kanalının sahipleri Emre ve Erdi Kızgır’ın uyuşturucu kullanımını özendirici videolar yayınladıklarının tespit edildiği ileri sürüldü.

YILAN SERDAR VE MÜPTEZEL SAMET

Videolara ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda, iki kardeşin oynadığı “Yılan Serdar ve Müptezel Samet” adlı videoda, Serdar adlı kişinin elindeki bir poşetle Samet adlı kişinin evine gittiği, aralarındaki konuşmadan, bu poşette uyuşturucu madde bulunduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Videoda Samet’i canlandıran Erdi Kızgır’ın bir süre sonra uyuşturucu madde kullanmış biri gibi davrandığı ve bir takım halüsinasyonlar gördüğü kaydedildi.

Birgün'ün haberine göre Kızgır kardeşlerin “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme” suçundan ayrı ayrı 5 yıldan onar yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, başsavcılık tarafından onaylanarak, gönderildiği İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edildi.

Kızgır kardeşler 4 Temmuz 2019’da ilk kez hakim karşısına çıkacak.