Dayısının ve abisinin tecavüz ettiği 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı: 'Şikayetçi olursam beni döverler'

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden çocuğun doğum yapmasıyla, dayısı ve abisi tarafından cinsel saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Çocuğun annesi ise oğlundan değil, yalnızca kardeşinden şikayetçi oldu.12-08-2020 10:35

Urfa’da 14 yaşındaki A.B. karın ağrısı şikayetiyle annesi ve ablası ile gittiği Siverek Devlet Hastanesi’nde doğum yaptı. A.B. ifadesinde dayısı M.İ. ve abisi M.B. tarafından birçok kez cinsel saldırıya uğradığını söyledi. DNA testinde doğan çocuğun babası çıkmayan sanıklar, emniyet ve savcılık ifadelerinde tecavüz iddiasını kabul etti.

Emniyetteki ifadesinde çocuğun dayısı olan sanık M.İ., tecavüze uğrayan 14 yaşındaki A.B’nin kendisini birlikteliğe zorladığını belirterek kendisinin kör olduğunu iddia etti. Suçlamaları emniyet ve savcılık ifadesinde kabul eden M.B. ise kardeşinin kendisi ile birlikte olmak istediğini, kendisinin de kabul ettiğini söyledi. Mahkeme aşamasında ise M.B. savcılık ve emniyet ifadelerini değiştirerek suçlamaları kabul etmedi.

ANNE, OĞLUNDAN ŞİKAYETÇİ OLMADI, KARDEŞİNDEN OLDU

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, anne S.B. ise kızının kilo aldığını fakat hamile olduğunu bilmediğini söyleyerek, “Kızım böyle konulara meyilli birisi değil. Hamile olduğunu ilk defa hastenede öğrendim. Kızıma kesinlikle zorla bir şeyler yapıldı” dedi.

Anne S.B. ise oğlundan şikayetçi olmadığını ancak kendi erkek kardeşinden şikayetçi olduğunu söyledi.

'ŞİKAYETÇİ OLAMAM ÇÜNKÜ ÇIKINCA BENİ DÖVERLER'

Tecavüze uğrayan A.B. duruşmalarda dayısı ve abisinden şikayetçi olmadığını belirterek, “Çünkü abim ve dayım ceza alırlarsa hapishaneden çıktıklarında beni döverler. Aileme teslim edilmek istiyorum” dedi.

Mahkeme, sanıklara 24 yıl hapis cezası verdi.

24 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDILAR

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi ise kararı bozararak mağdur A.B’nin doğum yaptığı sırada biyolojik yaşının öğrenilmesi ve bebeğin babasının kim olduğunun sorulmasını isteyerek kararı bozdu. Dosyaya bakan Siverek 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise sanıklara ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan beraat, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan ise 24 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Hüküm ile birlikte tutukluluklarına devam kararı verildi.