Davutoğlu'nun eski danışmanı Bayar: AKP ve MHP seçimi kaybetti

31 Mart yerel seçimleri öncesi, seçimlere ikişkin açıklamada bulunan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı  Atılgan Bayar, AKP ve MHP'nin seçimi kaybettiğini dile getirdi.30-03-2019 10:04

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı Atılgan Bayar, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda MHP'nin marjinal bir parti haline geleceğini iddia ederek Ankara’daki farkın 6 puan, İstanbul'da ise 3 puan olduğunu yazdı.

Oda Tv'de yayınlanan habere göre Atılgan Bayar'ın Twitter'dan yaptığı açıklamalar şöyle:

"AK Parti ve MHP seçimi kaybetti. Ankara’daki fark 6 puan. İstanbul’daki fark 3 puan. Pazartesi sabahı yepyeni, daha mutlu bir Türkiye’ye uyanacağız. Siyaset yeni baştan tanzim olacak.

AK Parti yönetimi kavgacı dili ve tasfiyeleri yüzünden nedamet getirmezse dağılıp tarihe karışacak. MHP yönetimi ya değişecek ya da MHP marjinal bir parti olacak.

Hiç seçim kazanmayan ve yalnızca seçim kaybederek Başbakan ve Meclis Başkanı olmuş Binali Yıldırım yine bir seçim kaybetmiş olacak.

AK Parti, Pelikan’ı geri çekecek ama Pelikan Örgütü geri durmayacak.

Toplumun bütün kesimlerini kucaklayacak bir BİRLİK HAREKETİ sahne alacak ve partileşecek.

Dindarlar ve laikler; Kürtler ve Türkçüler bir BİRLİK HAREKETİ içerisinde birbirlerinin özgürlüklerinin sigortası olacaklar."