Darp edilen doktor travma geçirdi

Bir vakaya müdahale esnasında hasta ve yakınları tarafından darp edilen doktor kafa travması geçirdi.23-07-2018 08:23

Ankara'da Öveçler 112 ekibi sorumlusu doktorun bir vakaya müdahale ettiği sırada hasta ve yakınları tarafından darp edilerek kafa travması geçirdiği bildirildi.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Öveçler 112 ekibi sorumlusu Dr. Yusuf Bal'ın saat 17.45'te bayılma şikayeti üzerine vakaya gittiği belirtildi.

DOKTOR HASTANEYE KALDIRILDI

Açıklamada, alkollü olduğu öğrenilen hasta ve yakınlarınca darp edilen ve kafa travması geçiren Bal'ın ilk müdahalesinin ardından Numune Eğitim Araştırma Hastanesi'nde müşahede altına alındığı ifade edildi. Olayın ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nün, sağlık çalışanına yönelik darpla ilgili soruşturma başlattığı, konu hakkında gerekli hukuki işlemlerin de takip edildiği kaydedildi.

'SALDIRILARIN SON BULMASINI İSTİYORUZ'

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik üzücü olaylar yaşandığına işaret edilen açıklamada, "Personelimize yönelik bu çirkin saldırıyı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddetle kınıyoruz" ifadesine yer verildi.

 Dr. Yusuf Bal'a yapılan saldırının, sağlık sektöründe çalışan tüm emekçilere yönelik olduğu vurgulanan açıklamada, "Son günlerde sayısında üzücü bir artış görülen sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve darp olaylarına karşı kamuoyunun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyoruz. İnsanlığa sağlık hizmeti vermekten başka bir amacı olmayan ve bu kutsal görevi en iyi şekilde icra etmeye çalışan sağlık çalışanlarımıza yönelik saldırıların sonlanmasını istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.