Damat Berat'a rapor: Berkin Elvan’ın örgütsel nitelikte fotoğraflarını yayınladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen binlerce e-posta, WikiLeaks tarafından sızdırıldı. Sızdırılan e-postalar arasında Haziran Direnişi sırasında polis tarafından öldürülen Berkin Elvan'la ilgili bir yazışma da bulunuyor.06-12-2016 19:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait olduğu iddia edilen binlerce e-posta, WikiLeaks tarafından sızdırıldı. Sızdırılan e-postalar arasında Haziran Direnişi sırasında polis tarafından öldürülen Berkin Elvan'la ilgili bir yazışma da bulunuyor.

Albayrak'a geldiği iddia edilen e-postada, Berkin'in öldürülmesi olayının polis tarafından manipüle edildiği ve Berkin hakkında bizzat bir emniyet müdürü tarafından yalan haberler servis edildiği açıkça görülüyor. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, adı Hrant Dink'in katledilmesine de karışan Emniyet Müdürü Engin Dinç tarafından Albayrak'a atıldığı öne sürülen bir e-postada, "Berkin Elvan’ın sosyal medya twitter üzerinden örgütsel nitelikte fotoğrafları yayınlanmıştır" ifadelerine yer alıyor.

TERFİ ÜSTÜNE TERFİ

Emniyet Müdürü Engin Dinç Hrant Dink suikasti davasında 22 yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Dinç Hrant Dink suikasti sırasında Trabzon Emniyeti istihbarat şube müdürüydü. Sonrasında terfi alıp İstihbarat Daire başkanı oldu.  Son olarak da Eskişehir Emniyet Müdürü olarak atandı.