Damadı genel başkanlığa mı hazırlıyorlar?

Ankara kulislerinde Erdoğan'ın "cumhurbaşkanlığı" ile "parti genel başkanlığını" ayıracağı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ise genel başkanlık için Anadolu ziyaretlerine çıktığı öne sürülüyor.02-02-2020 23:19

Kulislere yansıyan bilgilere göre AKP Genel Başkanlığı için bir süredir Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ismi geçiyor.

ABC Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ankara kulislerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Cumhurbaşkanlığı’ ve ‘parti genel başkanlığı’ konusunda ayrıma gideceği öne sürülürken Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın da Anadolu ziyareti hazırlık olarak nitelendiriliyor.

"ALBAYRAK'IN ANADOLU TURU BİR HAZIRLIK"

Bakan Albayrak’ın son haftalardaki Anadolu turu da bunun hazırlığı olarak gösteriliyor. Berat Albayrak’ın toplum tarafından kabulünü sağlamak için gezilerin organize edildiği iddiası kulislerde konuşuluyor.

BARAJ YÜZDE 7 VEYA YÜZDE 5'E Mİ ÇEKİLECEK?

Öte yandan bir başka senaryo da seçime 1.5 yıl kala barajın yüzde 7 ya da 5’e çekilmesi. Bunun da muhalefette olası bir geniş ittifakın önünü kesmek için yapılabileceği belirtiliyor.