Cumhuriyet'te istifalar sürüyor

Cumhuriyet'te istifalar sürüyor

Cumhuriyet Gazetesi'nde istifalara bir yenisi eklendi ve Hilal Köse gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Gazeteci Hilal Köse, Cumhuriyet Gazetesi'nde istifa ettiğini açıkladı.

Cumhuriyet yönetimi tarafından ekonomik bahaneler gerekçe gösterilerek daha önce işine son verilen 8 isimden biri olan Köse, işten çıkarılan isimler ile beraber direnişe geçmiş ve ardından gazeteye geri dönmüştü. 

Cumhuriyet Pazar sorumlusu Köse, istifasını sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

"20 yıllık Cumhuriyet gazetesi maceram benim de bitti. Önce atıldım, sonra ayrılmaya zorlandım giden onlarca arkadaşım gibi. Hiçbirimiz istemedik, yaşatmak istediğimiz miras her an aklımızda ama bazen gitmekten başka yol yoktur. Mış gibi yapamazdık, o mirasa ihanet edemezdik...Bu durumun sorumluları Işık Kansu ve Mustafa Balbay mış gibi yapmaya devam etsinler. Cumhuriyet'in utanç sayfalarında yerlerini aldılar. Üzüntümüzle dalga geçenler var ki en zavallı grup. Velhasıl her şey geçer, dostluk kalır. İyi ki yolumuz buluşmuş gerçek Cumhuriyetçilerle."

NE OLMUŞTU?

Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'nın görevden alınması kararına tepki gösteren Cumhuriyet çalışanları bir açıklama yapmış ve yönetime çağrıda bulunmuşlardı. Çağrıya rağmen herhangi bir gelişme yaşanmaması üzerine Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazı İşleri Editörü Cafer Kurt, Muhabir Hazal Ocak, Yazar Mustafa Kemal Erdemol ayrıldıklarını duyurmuştu.

18 Aralık tarihinde istifalara yenileri eklenmiş ve Portal Sorumlu Haber Müdürü Ozan Alper Yurtoğlu, Görsel Yönetmen Münevver Oskay ve Editör Bilal Çelik gazeteden ayrıldıklarını açıklamıştı. Ardından Haber Merkezi Müdürü Murat Hantaş, Yazı İşleri Politika Editörü Alper İzbul, Gece Yazı İşleri Müdürü Ayça Demir ve Birinci Sayfa Editörü Murat Ataş da gazeteye veda etmişti.

DAHA FAZLA