Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham: 'Cehennemden gelme' yaptırımlarla karşı karşıya kalacak

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham Türkiye'nin Suriye'ye askeri müdahalesiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Graham, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlemeyi planladığı operasyonu gerçekleştirmesi halinde "cehennemden gelme" yaptırımlarla karşı karşıya kalacağını söyledi.08-10-2019 20:37

Trump yönetimine yakın Cumhuriyetçi senatör Lindsey Graham Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlemeyi planladığı operasyon konusunda sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımda bulundu..

Graham,"Türkiye Suriye'nin kuzeyine girerse, bu adımı Kongre'nin cehennemden gelme yaptırımları takip edecektir. Kapsamlı, derin ve yıkıcı yaptırımlar" ifadelerini kullandı.

Graham daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Suriye’ye girmesi durumunda Demokratlarla ortak bir yaptırım tasarısını Kongre’den geçireceklerini ve Türkiye’nin NATO üyeliğinin askıya alınması çağrısı yapacaklarını söylemişti. Trump’a “Yaptırımların veto edilmemesini bekliyoruz” diyerek seslenen Graham, Trump’ın kararını da “Kürt müttefikleri terk etme ve Suriye’yi Rusya, İran ve Türkiye’ye teslim etme kararı” olarak nitelemişti.