Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 29 Ekim resepsiyonu 3. havalimanında

Saray'daki kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Kalın, "Suudi Arabistan ile birçok ilişkimiz var. Bozulmasını elbette ki istemeyiz" dedi.22-10-2018 18:39

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,  Erdoğan başkanlığında Saray'da yapılan kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Kalın'ın açıklamalarından başlıklar şöyle: 

- Sayın Trump İdlib için Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür etti. Kaşıkçı cinayetine ilişkin de konuşuldu, aydınlığa kavuşturulması için mutabakat sağlandı.

- Af konusunun başka yere çekilmesi doğru olmaz. 

'29 EKİM RESEPSİYONU 3. HAVALİMANINDA'

- 29 Ekim resepsiyonu İstanbul'da yapılacak. Bu vesile ile 3. havalimanının açılışı da olacak. İnşallah orada hem cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlayacağız hem de 3. havalimanını açacağız.

'DANIŞTAY KENDİNİ YÜRÜTMENİN YERİNE KOYDU'

- Andımız meselesi ile ilgili açıklamalar yapıldı.Danıştay kendini yürütmenin yerine koydu.

'SUUDİ ARABİSTAN'LA İLİŞKİLERİMİZİN BOZULMASINI İSTEMEYİZ'

- Benim sizinle ayrıca paylaşacağım bir bilgi yok. Hassas ve kapsamlı bir çalışma yürütüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli tüm adımların atılacağını söyledi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. Bilgi ve belgelerin toplanması önemli.Sayın Cumhurbaşkanımızın çizgisi baştan beri aynıdır. Suudi Arabistan ile iki defa telefon görüşmesi oldu. Meselenin aydınlatılması yönünde ortak irade ortaya koyuldu. Suudi Arabistan ile birçok ilişkimiz var. Bozulmasını elbette ki istemeyiz.Konu Türkiye ve Suudi Arabistan arasında bir konu değildir. Türkiye olayın aydınlatılması için gerekli adımları atmaktadır."