'Cumhur ittifakı'nda çatlak: Satışa geldik!

AKP listelerinde alt sıralarda yer bulabilen BBP’liler ‘satışa geldik’ diyerek ittifaktan çekilme ihtimalini düşünüyor.22-05-2018 10:45

24 Haziran seçimlerine AKP listelerinden giren Büyük Birlik Partililerin 'Seçilebilir yerden' sadece Genel Başkan Mustafa Destici'nin yer bulduğunu belirterek "Oyuna, satışa geldik” ifadelerini kulandığı belirtiliyor.

Bugün bir araya gelecek olan BBP yönetiminin masasında 'listelerden çekilmek dahil' birçok formül bulunduğu aktarılıyor.

ADAYLIKTAN ÇEKİLME İHTİMALİ

Parti Başkanlık Divanı bugün olağanüstü toplanıp adaylıklardan çekilmeyi tartışacak. Divan’da; AKP’ye, BBP adaylarının sıralarının değiştirilmesinin teklif edileceği kabul görmemesi halinde de adaylıkların geri çekilmesinin masaya yatırılacağı öğrenildi.

‘SATIŞA GELDİK’

Rahatsızlığı doğrulayan bir genel merkez yönetici Sözcü’den Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada “Sıralamanın düzeltilmesi talebi çok yüksek, mevcut listeyi kabullenen yok. Tabanda büyük infial var. Yönetime kırgınlık ve kızgınlık hakim. Saadet Partisi kadar olamadık. Hemen teslim olduk. Bir tek başkan (Destici) kesin seçilecek yerde. Oyuna, satışa geldik.”  diye konuştu.

Aynı yetkili, AKP ile yapılan ittifak görüşmelerinde tek yetkili olarak Mustafa Destici’yi görevlendirdiklerini hatırlatarak “Hata yapmışız” yorumunda bulundu.