Cumartesi Anneleri'nden Fahrettin Altun'a tepki

Cumartesi Anneleri, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıya "Protesto anayasal haktır" diyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'a tepki gösterdi.23-04-2019 12:01

İleri Haber

Cumartesi Anneleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gerçekleştirilen saldırıya "Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındadır" şeklinde yanıt veren Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a tepki gösterdi.

Cumartesi Anneleri tarafından Altun'a verilen tepki şu şekilde:

Fahrettin Altun cevap ver: Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındaysa evlatlarını arayan Cumartesi Anneleri’nin bu hakları 35 haftadır polis zoruyla neden engelleniyor?

Anayasal güvence altında olan haklarını kullanmak isteyenlere hukuk dışı şiddet uygulayanların, basın açıklaması yapmak isteyen milletvekili Remziye Tosun’un omurgasını kıranların linç yapanlara seyirci kalmaları kabul edilemez bir çifte standarttır.

Kemal Kılıçdaroğlu ve arkadaşları,  organize suç şebekeleri tarafından lince maruz kalmıştır. Vatandaşlık ahlakımızı derinden sarsan bu barbarlık hepimiz için bir utanç kaynağıdır, lanetliyoruz.

Cumartesi Anneleri

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıya ilişkin, "Ülkemizde protesto hakkı anayasal koruma altındadır. Yaşanan olay sırasında bu anayasal sınırları aşarak fiilen şiddete başvuranlarla ilgili adli süreç zaten başlatılmıştır. Ancak CHP Genel Başkanını seçim döneminde kullandığı dil ve kurduğu ittifaklar sebebiyle protesto eden vatandaşlarımıza terörist muamelesi yapılmasını asla kabul edemeyiz" değerlendirmesinde bulunmuştu.