Çorlu'da tepki toplayan su kesintisi

TESKİ’nin açıklamasına sosyal medyada aboneler tepki gösterdi. Aboneler, “hat devreye alındı” açıklamasına rağmen suyun hiç gelmediğini belirtirken, yüksek fatura tutarlarını da hatırlattı.16-09-2021 18:11

İleri Haber

TESKİ tarafından Çorlu’da yapılacak “Kısmi İçmesuyu ve Terfi Merkezi İnşaatı Yapım İşi” kapsamında eski boruları değiştirmek için yapılacak çalışma için bir buçuk gün suların kesileceği belirtilmişti. İlçedeki birçok mahallede neredeyse 2,5 gündür sular akmıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ), “Çorlu İlçesi Kısmi İçmesuyu ve Terfi Merkezi İnşaatı Yapım İşi” kapsamında eski asbest boruların değişmesi amacıyla yeni yapılan düktil font boru içme suyu şebeke ve depo inşaatı işi çalışmalarının yapılacağını duyurdu.

Çalışma nedeniyle de birçok mahallede 14 Eylül Salı günü sabah 08.00 ile 15 Eylül Çarşamba akşam saat 20.00 arasında bir buçuk günlük su kesintisi yaşanacağı bildirildi.

SULAR BİR TÜRLÜ GELMİYOR

Ancak belirtilen saatin üzerinden neredeyse 24 saat geçmesine rağmen, sular gelmedi.

TESKİ’den yapılan açıklamada, çalışmanın dün (Çarşamba) geç saatlerde tamamlanarak hat devreye alındığı ancak bugün devreye alınan hatlardan Kemalettin Mahallesi, Atilla Caddesi üzerinde 500 mm çaplı düktil font boru ile vana bağlantısı arasında saat 11:00 sıralarında su kaçağı tespit edildiği öne sürülerek, “Ekiplerimiz tarafından arızaya ivedilikle müdahale edilmekte olup, kısa süreli su kesintisi yaşanacaktır” denildi.

AÇIKLAMAYA TEPKİ

TESKİ’nin açıklamasına sosyal medyada aboneler tepki gösterdi. Aboneler, “hat devreye alındı” açıklamasına rağmen suyun hiç gelmediğini belirtirken, yüksek fatura tutarlarını da hatırlattı.